Wolontariat w DPS - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wolontariat w DPS

Kronika > Archiwum 2014/15

Wizyta w Miejskim Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu


          Dnia 31 marca 2015r. z inicjatywy samorządu szkolnego pod opieką pedagoga uczennice Niepublicznego Gimnazjum odwiedziły  podopiecznych Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu.
        Mieszkańcy tego domu to upośledzone umysłowo osoby, które często są opuszczone i zapomniane przez bliskich, dla których choćby najmniejszy kontakt z otoczeniem to powód do radości
. Korzystając z faktu, że zbliżają się święta Wielkanocne młodzież zaprezentowała krótki program artystyczny, śpiewając i grając na gitarze, oraz składając życzenia świąteczne. Pensjonariusze tego domu entuzjastycznie reagowali na występ, nagradzali uczennice brawami i przyłączali się do wspólnego śpiewania. Pod koniec występu dziewczyny wręczyły pani kierownik oraz jednemu z podopiecznych Miejskiego Domu Opieki Społecznej własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.
       Uczennice miały także okazję obejrzeć prace wykonane przez pensjonariuszy oraz pracownię, w której prowadzone są zajęcia terapeutyczne. W pracowni tej powstają różne ozdoby, obrazy, bukiety, dekoruje się farbami flakony  i donice, butelki, wykonuje się kartki okolicznościowe itp.
Istotnym celem wizyty w Miejskim Domu Pomocy Społecznej było również uwrażliwienie młodzieży na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.
Wizyta wydała się być równie emocjonująca dla oglądających ja
k i występujących. Zostałyśmy już zaproszone do stałej współpracy z powyższą placówką Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w Miejskim Domu Pomocy Społecznej                  w Przemyślu.
          Dużą pomocą w powyższym przedsięwzięciu było wyrażenie zgody przez siostrę
Dyrektor na przejazd samochodem służbowym, za co bardzo dziękujemy.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego