Boże Narodzenie 2013 - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Boże Narodzenie 2013

Kronika > Artykuły wychowanek

Dnia 17 grudnia odbyły się jasełka i szkolna wigilia. Dzień zaczęłyśmy zwyczajnie od lekcji, które były w planie. Na 16.00 miałyśmy już wszystko wyćwiczone i zapięte na ostatni guzik. Na spotkanie przybyły Siostry, Nauczyciele, Wychowawcy i inni pracownicy naszego Ośrodka. Rozpoczęłyśmy od krótkich przemówień Księdza Proboszcza, s. Honoraty – dyrektor Ośrodka i Pani dyrektor Szkoły. Następnie rozpoczęły się Jasełka w Glanach. Była to bardzo młodzieżowa i współczesna forma przekazywania tradycji Bożego Narodzenia. Lecz nie były to zwyczajne jasełka opowiadające o narodzinach Jezusa. Nasz spektakl miał przekazać ludziom, że najważniejsze nie są prezenty, wykwintne jedzenie i chwalenie się, czyje święta są najdroższe, tylko miał pokazać, jak zachowują się ludzie podczas świąt. Nie dostrzegają prawdziwego sensu; połowa nawet zapomniała, dlaczego obchodzi się Boże Narodzenie! Aby zapobiec temu, pokazałyśmy prawdziwą scenę z życia ludzkiego. Po jasełkach odbył się koncert, podczas którego w repertuarze dominowały kolędy. Siostra Dyrektor odczytała nam życzenia, nadesłane dla nas i wszystkich pracowników Ośrodka od matki Generalnej – s. Antoniny. Przyjęliśmy je z wielką radością. Po wspólnym kolędowaniu, zaprosiłyśmy wszystkich zebranych gości ma wieczerzę wigilijną, którą poprzedziły wcześniejsze wspólne przygotowania. W podniosłej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, złożyliśmy sobie życzenia, łamiąc się wigilijnym opłatkiem. Każdy otrzymał upominek w postaci Jezusa na sianku, aniołka oraz błogosławieństwa Bożego. Mamy nadzieję, że się podobało, ale sądząc po minach myślę, że tak.    GALERIA ZDJĘĆ..
W dniu 18 grudnia zostałyśmy zaszczycone wizytą Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka. Modliliśmy się wspólnie koronką do Bożego Miłosierdzia i zaśpiewaliśmy kilka piosenek. Ksiądz Biskup zwrócił się do nas w kilku słowach i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Następnie zaprosiłyśmy Księdza Biskupa na podwieczorek, który zaczęłyśmy kolędą, złożeniem życzeń i podzieleniem się opłatkiem. Na zakończenie otrzymałyśmy od Ks. Biskupa słodycze i zaproszenie na wspólne spotkania w najbliższych miesiącach. Oczywiście przyjęłyśmy je z wielkim entuzjazmem. Podsumowując, podczas tych spotkań doświadczyłyśmy, czym jest wspólnota, jak można ucieszyć się obecnością drugiego człowieka i nauczyłyśmy się cieszyć z każdego dobra i daru, jaki otrzymujemy dzięki Bożej Opatrzności oraz ludzkiej dobroci i życzliwości.

Życzenia
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, życzymy wszystkiego dobrego i Łask Bożych w nadchodzącym Nowym Roku. Niech ten czas będzie dla wszystkich czasem modlitwy i rozmów z rodziną.
           
                                                Szczęść Boże!
                                        Życzą wychowanki i wychowawcy na czele z s. Honoratą.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego