Targi Edukacji i Pracy - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Targi Edukacji i Pracy

Kronika > Archiwum 2014/15

Dnia 27 marca 2015r. klasa III Gimnazjum pod opieką pedagoga szkolnego udała się do Punktu Informacji Europejskiej „Europe Direct” oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP  na największe w Przemyślu Targi Edukacji i Pracy.  
Przemyskie Targi Edukacji i Pracy to impreza cykliczna, ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu.

W tym dniu uczennice naszej szkoły mogły uzyskać pełne informacje na temat szkół ponadgimnazjalnych, a także zapoznać się z ofertami pracy przygotowanymi przez agencje pośrednictwa pracy, służby mundurowe, instytucje państwowe, firmy z branży produkcyjno-usługowej z Przemyśla i Uczelnie Wyższe z Podkarpacia.
Głównym celem Przemyskich Targów Edukacji i Pracy było uzyskanie informacji o perspektywach zdobycia wykształcenia i rozwoju swojej kariery, a także promocja zatrudnienia oraz pomoc w aktywizacji zawodowej i stworzeniu płaszczyzny wspólnej komunikacji pomiędzy absolwentami szkół średnich i wyższych a pracodawcami.
W czasie zdobywania wiedzy na powyższy temat na  uczennice czekało wiele niespodzianek: wystarczyło zakręcić „kołem” i odpowiedzieć poprawnie na pytanie, a już można było otrzymać nagrodę. Była też możliwość wypełnienia „karteczki” z zaznaczeniem właściwej odpowiedzi, i wrzucenie jej do wcześniej przygotowanej urny.  Następnie trwało oczekiwanie na losowanie. Nadmienić należy, że szczęście dopisało, szczególnie dwóm dziewczynom, z których jedna wylosowała kamerkę, a druga słuchawki.  


T.N.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego