Boże Narodzenie - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Boże Narodzenie

Kronika > Archiwum 2014/15

"Ilekroć uśmiechasz się do drugiego człowieka - wtedy jest Boże Narodzenie"

Słowa Matki Teresy z Kalkuty stały się niezwykle aktualne podczas świętowania Bożego Narodzenia we wspólnocie naszego Ośrodka.
Msza Święta o godzinie 16:00 sprawowana w naszych intencjach przez Ks. Proboszcza Jana Mazurka była centralnym, a zarazem rozpoczynającym punktem naszego świętowania.Po Mszy Świetej zgromadziliśmy się na sali teatralnej by zamyślić się nad tym co jest treścią Świąt Bożego Narodzenia oraz jak przeżywać je w XXI wieku by wciąż przeżywać ich głębię i sens. Treści zaprezentowane przez teatralną grupę w krótkim spektaklu "Podarunek" przybliżyły nam prawdę, że Jezus przychodzi w drugim człowieku i jest obecny między ludźmi poprzez miłość i dobroć a także w Słowie Bożym i Eucharystii.
Po wspaniale odekranym przedstawieniu odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu naszych wychowanek. Radość udzieliła się wszystkim zaproszonym gościom i bardzo szybko koncert zamienił się we wspólne kolędowanie.
Na zakończenie części artystycznej
dziewczyny przygotowały bardzo energiczny układ taneczny do piosenki „ Kulig Błyskawica”. Swoją energią rozbawiły publiczność  i wprowadziły w świąteczny nastrój.
Druga część uroczystości to wieczerza wigilijna podczas której spotkała się cała społeczność Ośrodka by dzielić sie opłatkiem, sercem, życzliwością i dobrym słowem.


Jasełka i Wieczerza Wigilijna 2014
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego